Shadow

İkinci El Eşya Nedir, Fiyatı ve Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

 

İkinci el eşya nedir, fiyatı ve kalitesi nasıl anlaşılır? Bu soruların yanıtları, özellikle ekonomik olarak daha kısıtlı olanaklarla yaşayan insanlar açısından büyük bir önem taşır. Antalya’da ikinci el eşya denilince kullanılmış, az kullanılmış ya da çeşitli sebeplerle kullanılmamış ev ve ofis araç gereçleri kast edilmektedir. İkinci el eşya, üç tarafı olan bir sürecin parçasıdır. Birinci tarafı, eşyayı satanlardır. İkinci tarafı bu eşyayı başkalarına satmak üzere alanlardır. Üçüncü tarafı da bu eşyaları evkurcu ya da spotçu dediğimiz esnaftan alan son kullanıcıdır.

İkinci el eşya kullanılmş veya az kullanılmış eşyaların yeniden kullanıma sunulmak üzere satışa sunulmasıdır.

Günümüzde insanlar yaşadıkları ekonomik dalgalanmalar nedeniyle hem evlerindeki eşyaları satışa çıkarmakta hem de sıfır ve pahalı eşya yerine ikinci el ve görece ucuz eşya almaktadırlar. İnsanların evlerinden, işyerlerinden, bürolarından, yazlıklarından, otellerden, kafeteryalardan, pansiyonlardan, tatil köylerinden ve diğer mesken veya iş yerlerinden çıkararak elden sattığı bu ikinci el eşyaları Antalya’da ikinci el eşya alan yerlere satabilirsiniz. Şanlı Spot olarak da biz bu eşyalarınızı satın almaya talibiz.

denir. Biz Şanlı Spot Antalya olarak genellikle evden eve taşınan, bu şehirden göçen, eşyalarını yenilemek isteyen, iş yerini kapatan, iş değişikliği yapan insanlardan satın alıyoruz. Antalya’da oturan bazı kişiler bu şehirden başka şehir göçmek istiyor, ev taşımacılık nakliye firmalarına gidiyor; onların oldukça yüksek ücret istemeleri sonucunda eşyalarını taşıtmaktan vaz geçiyor ve satmaya karar veriyor. burada biz devreye giriyoruz. İnternet veya daha önceki müşterilerimizin tavsiyesi üzerine bizi arıyor gidip eşyalarına bakıyor değerlendiriyor ve anlaşarak satın alıyoruz. Bunun yanı sıra renginden, modeli ve kalitesinden dolayı eşyasını değiştirenler var. Ev taşınmalarında büyük evden küçük eve ya da tam tersi durumlarda eşya yeni eve uygun olmayınca satıp yenileyenler var. Mağazaların yeni kampanyaları sonucunda evindeki eşyasını yenileyenler, değiştirenler var. İnsanların ekonomik durumları düzelince evlerini ve ev eşyalarını değiştirme ve yenileme gibi bir eğilimleri var. Ayrıca iş yeri ve büro, ofis gibi yerlerden de iş değişikliği, işi yürütememe, işi bırakma gibi nedenlerden dolayı ikinci el eşya ve mobilya ediniyoruz.

    Biz Antalya Şanlı Spot firması olarak ikinci el eşya konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Belli prensiplerimiz var ve kesinlikle bu konuda ödün vermiyoruz. Öncelikle satın aldığımız eşya nedeniyle kimse rahatsız olmamalı. Yani satanın eşiyle, ailesiyle görüşmeden almıyoruz. Çünkü bazen habersizden satıp aileyi sıkıntıya düşürenler var. Birde adam mağazadan almış hiç açmamış satmaya çalışıyor niyeti belli mağazaya ödemeyecek biz o tür eşyaları da almıyoruz. Veya karşılıksız çek veya senetle piyasayı dolandırmış gelmiş biz o kişiden de bedava verse bile yine de almıyoruz. Aldığımız eşyalarda özellikle temiz, sağlam, kullanışlı, sorunsuz ve problemsiz olmasına çok dikkat ediyoruz.

    İKİNCİ EL EŞYA FİYATLARI

     İkinci el eşya fiyatları eşyaya göre değişir. İkinci el eşyada fiyatı belirleyen faktörler eşyanın   markası, modeli, kalitesi, yenilik düzeyi, rengi, piyasadaki sürüm durumu. İkinci el piyasasında en önemli faktörlerden biri de çabuk satılabilir bir eşya olması örneğin ikinci el piyasasında çekyat veya çekyat takımı çok çabuk satılan bir üründür.  Bunu yanı sıra kullanışlı, koyu renk ürünlerde çabuk satılır, yani eşyanın rengi bile fiyatını belirlerken önemlidir. Kısacası ikinci el her eşyanın kendine has kendine özgü bir fiyatı vardır.

    İKİNCİ EL EŞYADA KALİTE VE SAĞLAMLIK

    Biz Antalya Şanlı Spot ikinci el eşya alırken ve satarken kalite ve sağlamlığa da çok önem veriyoruz. En fazla birkaç yıllık, yeni model, sağlam ve kaliteli eşya alıp satmaya özen gösteriyoruz. Bizi bir müşteri aradığında ön görüşmede eşyalarının kaç yıllık eşya olduğunu soruyoruz. Eğer birkaç yıldan eskiyse, demode ise, sorunlu, problemli ise, yıpranmış ise eşyasının bize uygun olamadığını söylüyoruz ve o eşyayla ilgilenmiyoruz. Biz eskici, hurdacı değiliz, biz daha çok sıfır ayarında temiz, sağlam, kaliteli ve yeni model eşya ve mobilyalar alıyor satıyoruz. Bu tabi ki bizim çalışma şeklimiz. Her spotçu bu şekilde çalışmıyor her türlü eşya alıp satabiliyorlar. İkinci el eşyanızı satmadan veya antalyadaki evkur spotçulardan ikinci el eşya almadan önce alış veriş yapacağınız firmayı iyi seçmenizi öneririz.

Bir yanıt yazın

0543 420 0946
Eşyanızı mı satmak istiyorsunuz?